Žieminės striukės vaikams

0

Žieminės striukės vaikamsVaikus auginantys tėvai supranta, kad ateinanti žiema ir vėl gali paploninti jų pinigines. Ne tik dėl prasidedančio šildymo sezono, bet ir dėl šiltų drabužių poreikio vaikams. Bene didžiausią sumą tėvai skiria žieminėms striukėms bei avalynei. Tai yra teisingas pasirinkimas, kadangi būtent geri batai ir žieminės striukės vaikams padeda išvengti peršalimų, šalimo jausmo, kuris šaltomis Lietuvos žiemomis tampa dažnu palydovu.
Renkant vaikams žiemines striukes reikėtų atsižvelgti į tuos pačius kriterijus kaip ir renkantis sau: striukė turi būti patogi, šilta, Jums ir Jūsų pomėgiams (taip pat ir vaikų pomėgiams) tinkamo dizaino, o taip pat rekomenduojama rinktis tokią žieminę striukę, kuri ne tik šildytų, bet taip pat nepraleistų drėgmės ir vėjo, kurie yra gani įprasti žiemos metu.

[one-half last=no]

Žieminės striukės vaikams turi būti itin kokybiškos, kadangi ir žiemą vaikai yra linkę į žaidimus kieme, ypač kai yra pakankamai sniego – tai ir sniego gniūžčių karas, sniego senių lipdymas, ir linksmi nusileidimai rogutėmis, kurie ne visuomet baigiasi sėkmingai, kartais tenka ir po sniegą pasivolioti. Būtent todėl žieminė striukė ir turi būti kokybiška ir nesuplyšti po vieno kito nugriuvimo ar kitokios ekstremalesnės situacijos.
Vėjui nepralaidžios žieminės striukės labai praverčia ilgesnių pasivaikščiojimų metu, taip pat tiems vaikams, kurie lauke dažnai stoviniuoja, laukia, pavyzdžiui, autobuso stotelėje. Vėjuotą dieną net ir pati šilčiausia striukė gali neišgelbėti nuo peršalimo jei ji bus perpučiama ar blogai užsegta. Net ir šiltesniu metų laiku vėjas sukelia šalčio jausmą, diskomfortą, o skersvėjis – didelis žingsnis ligos link. Tad ir rūbai neturėtų leisti vėjui šaldyti Jūsų ir Jūsų vaikų, ypač žiemos metu.
Drėgmė – kitas didelis Jūsų vaiko sveikatos priešas. Žieminės striukės vaikams, kurios yra neatsparios drėgmei, nėra tinkamos. Rūpinantis savo vaiko sveikata ir komfortu būtina dairytis į tokias striukes, kurios ne tik nepraleidžia drėgmės, bet ir leidžia kvėpuoti organizmui, kadangi drėgmė gali ateiti ne tik iš išorės, bet ir kauptis viduje, pavyzdžiui, aktyviai žaidžiant, bėgiojant ar staiga saulei pradėjus maloniai šildyti. Dažniausiai tokius kriterijus puikiai atitinka vadinamos slidinėjimo striukės, kurias mielai dėvi ir tie, kurie gyvenime nėra stovėję ant slidžių.


Savaime suprantama, kad vien tik žieminės striukės vaikams neapsaugos jų nuo šalčio. Norint būti tikriems, kad vaikas jausis šiltai reikia pasirūpinti ir kitais žieminiais drabužiais. Rekomenduojami ne tik šilti, geriausia vilnoniai, megztiniai, bet taip pat šiltos kelnės, žieminės kojinės bei, žinoma, batai, kuriems turėtų būti skiriama ne ką mažiau dėmesio nei striukėms. Ne veltui sakoma, jei šalta kojoms, šalta bus visam. Be to, reikėtų savo vaikams paaiškinti, kaip elgtis žiemos metu, kad nenušaltų, kadangi dauguma vaikų sušilę yra linkę atsisegti striukę, nusimauti pirštines ar atsikratyti kepurės. Būtent tai yra pakankamai pavojinga, tad išvengti ligos pavyks tik tuo atveju, jei Jūsų vaikas žinos kaip tinkamai elgtis sušilus, kaip atvėsti nepavojingai ir kada galima atsisagstyti ar nusirengti. Tiesa, kartais noras pasirodyti prieš draugus nugali visas turimas žinias.
Kuomet įsigytos naujos žieminės striukės vaikams jau Jūsų namuose, o vaikai išmokyti saugiai elgtis žiemos metu, galima pamąstyti ir apie baltas pramogas bei pradėti ruošti rogutes, tepti slides ar įsigyti neperšlampamas pirštines numatomam visos šeimos ar net giminės sniego mūšiui, juk nieko nėra smagiau už gerai praleistą laiką visiems kartu, o kad šaltis negadintų nuotaikos būkite pasiruošę ir apsiginklavę šiltais rūbais bei žiemiška avalyne


[/one-half][one-third last=yes]

[/one-third]

Share.

Leave A Reply