Vaiko batukų dydis

0

Vaikai nuolat auga. Žiūrėk, neseniai nupirkti batai jau tapo per ankšti, į nupirktus kiek anksčiau visai koja nebetelpa. Tėvams visa tai tampa dideliu uždaviniu, kaip tinkamai išrinkti mažyliui batus, kaip pamatuoti kojytę, kaip užtikrinti maksimalų komfortą.
Pirmiausia reikėtų paminėti, kad egzistuoja skirtingi batų dydžių žymėjimai. Internete nesunku surasti jų palyginimų lentelę, kurioje nurodomi ne tik dydžiai, bet ir pėdos ilgis centimetrais. Tačiau kebliausias klausimas – kaip teisingai pamatuoti pėdutę. Elementarūs patarimai tai išaiškins.
Vaikas pastatomas ant popieriaus lapo. Pirštukai turi būti laikomi tiesiai. Pažymimi taškai ten, kur baigiasi kulnas ir ilgiausiai besitęsiantis pirštas. Viskas lyg ir nesudėtinga, tiesa? Kai jau ateina metas rinktis batukus, turėtumėte žinoti, jog prie pėdos ilgio pridedama 0,5-1 centimetras, o jei kojytės juose bus su storomis kojinėmis – dar puscentimetriu daugiau. Atsakymas į klausimą, kas kiek laiko matuojama pėdutė – dviejų mėnesių intervalai vaikui iki vienerių metų, o trijų mėnesių intervalai – nuo vienerių iki trejų metų amžiaus vaikui.

vaikiški batai dydžiai pagal amžių

Vaikiški batai dydžiai pagal amžių


Mažų vaikų pėdų augimas gana spartus. Laikui bėgant jos augimo procesas po truputį lėtėja, tačiau vis tiek nestovi vietoje. Tai reiškia, jog negalima nustoti rūpintis tinkamų batų parinkimu, mat vaiko batukų dydis turi daugiau įtakos pėdučių sveikatai, nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Batų pasirinkimo procesas atsakingas. Reikėtų vadovautis nuostata, jog ne pėda turi taikytis prie avalynės, o ši prie pėdos. Kai kurie batų gamintojai tyrinėja pėdą, smulkmeniškai domisi įvairiais su ja susijusiais aspektais. Tėvams irgi derėtų suprasti, jog batas turi taikytis prie pėdutės. Batukus vaikui pirkti reikia lanksčius, lengvus, mat toks pasirinkimas lemia judėjimo laisvę. Vaikams suteikiama galimybė aktyviai leisti laiką, o pėda tuo tarpu tinkamai vystosi.

Vaiko batukų dydis nėra analogiškas, tik mažesnis suaugusios pėdos matmuo. Kitaip tariant, vaikų pėdos skiriasi nuo suaugusių žmonių pėdų. Tol, kol vyksta augimas, kinta ne tik dydis, bet ir struktūra, vyksta proporcijų pasikeitimas, formavimasis. Na, o kadangi pėdų augimas vyksta sparčiai, reikia reguliariai tikrinti, ar avalynė dar ne per maža. Bet neapsigaukite, kadangi mažyliai dar negali pasakyti, ar pėda nespaudžiama. Taip yra dėl dar pilnai neišsivysčiusių pėdų nervų galūnių.


Per pirmuosius dvejus gyvenimo metus pėda padidėja apytiksliai po porą centimetrų kas metus. Vėliau augimo tempai siekia net po pusantro centimetro kas trejetą mėnesių. Po to, žinoma, augimas lėtėja ir vaiko batukų dydis kelia mažiau problemų. Bet ne tiek mažai, kad būtų galima nustoti rūpintis.

Share.

Leave A Reply