Saulėtas rojus: renkamės paplūdimio avalynę

0

Saulėtas rojus: renkamės paplūdimio avalynęMums visiems ne kartą teko girdėti visiškai gana teisingą pasakymą, kad vaikai turi avėti tik patogią, tiksliai parinktą pagal dydį , su odinių vidpadžiu, su supinatoriumi, idealiausiu atveju – pilnai pasiūti iš natūralių medžiagų (išimtinu atveju, galbūt tik padas). Ir nėra abejonių, kad visi šie pasakymai yra tiesa.
Tačiau ir šio pasakymo išimčių. Ir lengva nuspėti, jos susijusios su „uždelstu nepaklusnumu“, kitaip tariant – vasaros ir atostogų sezonais.
Kokia ji, odinė avalynė, bebūtų patogi mažylio kojoms, yra vietų, kur ji visiškai netinkama avėti: pavyzdžiui, baseinas ir paplūdimys.

[one-half last=no]


Vanduo, net ir pats švariausias, gadina odą ir zomšą, o jau sūrus vanduo natūralioms medžiagoms yra visiškai „mirtinas“. Slidžios baseino plytelės nelabai pritaikytos miestui skirtai avalynei su lygiu padu – bateliams ir basutėms, jomis geriau vaikščioti avint batus su minkštu, porėtu, neslidžiu, guminiu arba kitu sintetiniu medžiagų padu. Galu gale, vaikai ateina į baseiną ar paplūdimį su viena mintimi: greičiau nusirengti – ir į vandenį! Vargintis su batraiščiais, sagtimis ir „lipukais“ tokia taktika visiškai nenumatoma. Ir kuomet mažasis plaukikas išlipa iš vandens, jo šlapias kojytes daug patogiau apauti atviromis šlepetėmis, nei odinėmis basutėmis su sagtimis.
Taigi, išvada yra ta pati: vaikų paplūdimio avalynė turėtų būti pagaminta iš gumos, lieto poliuretano ar kitų novatoriškų, bet būtinai nekenksmingų medžiagų.
Svarba ir stiprumas: jei nutrūktų šlepečių dirželis einant, mažylis gali nugriūti. Būtina laikytis maksimalių higienos reikalavimų: guminės šlepetės arba basutės turi būti lengvai plaunamos.
Geriau pasirinkti modelius, kurie turi ortopedinį vidpadį, pavyzdžiui kaip vokiečių prekės ženklo Birki’s su lietų padu ir viršumi iš lengvai plaunamos dirbtinės odos.

Crocs

Ypač populiarūs tarp jaunųjų puošeivų įvairūs prekinio ženklo Crocs modeliai
Jie liejami iš užpatentuotos nekenksmingos medžiagos laikantis visu higienos reikalavimų. Ne taip seniai Crocs kolekcija pasipildė Chameleons modeliais.
Jie sukurti pagal fotochrominę technologiją ir keičia spalvą, priklausomai nuo apšvietimo: šešėlyje ir saulėje šlepetės įgyją įvairų atspalvį. Be daugybės įvairių atspalvių, yra ir variantų su mylimiausių animacinių filmukų herojų portretais ir labai didelis pasirinkimas nuimamų klipsų – nuo blizgančių akmenėlių, širdelių ir gėlyčių ir iki tų pačių animacinių filmukų personažų.
„Kroksai“ turi dar vieną rimtą pliusą. Juos galima nešioti kaip įspiriamus, tai yra be dirželių ant kulno, taip pat ir su dirželiu. Patiems mažiausiems vaikams, kurie gali nukristi arba išsinarinti kojytę, atsitiktinai pametus šlepetę, galima avėti paplūdimio šlepetes užsegamas su dirželiu.
Apie šią taisyklę žino ir stambiausias brazilų guminių paplūdimio šlepečių prekinio ženklo Havaianas gamintojas.
Paties mažiausiems puošeivoms šis ženklas gamina pliažinukes (arba, kaip jas vadino tarybiniais laikais „slancai“) su animacinių filmukų personažais, nupieštais ant pado, ir būtinai su guminiu dirželiu ant kulno.
Mergaitėms – paauglėms skirti panašaus modelio – basutės, tačiau labiau elegantiškai dekoruotos – pavyzdžiui, su blizgančiais akmenukais, kurie pritvirtinti ant dirželių.

Sporto simbolika

Mokyklinio amžiaus berniukai gali išsirinkti modelius su sporto simbolika ir mylimais herojais.
Dar vienas brazilų prekinis ženklas, kuris gamina gumines paplūdimio šlepetes jaunoms panelėms – Melissa . Rusijoje parduodami modeliai nuo 35 dydžio, kuris tinka 11 – 12 metų mergaitėms. Asortimente, be šlepečių, yra lietos ir ažūrinės balerinos, kurias galima avėti ne tik paplūdimyje.
Prekinių ženklų Benetton, Quiksilver, Mothercare, H&M gumines basutes arba šlepetes galima nusipirkti ir masinės prekybos centruose – pasirinkimas mažesnis nei specializuotose prekinio ženklo centruose, tačiau pasitaiko ir labai įdomių modelių.
Ir pagaliau, keletas žodžių apie elastinę paplūdimio avalinę, kuri yra skirta vaikščioti ant koralų. Kurortuose, kuriuose paplūdimiai yra ne smėlėti, akmenuoti, mažyliams rekomenduojama maudytis su specialiomis, kojas aptempiančias kaip kojinės, šlepetes, pagamintas iš neopreno su silikoniniu padu.
Jos apsaugo švelnią kojų pėdą nuo aštrių akmenukų, koralų ir kriauklių nuolaužų, o taip pat nuo jūros ežių spyglių, kurie gali sužaloti. Šias šlepetes galima įsigyti sportiniuose prekybos centruose ir prekinio ženklo Decathlon parduotuvėse.


[/one-half][one-third last=yes]

[/one-third]

Share.

Leave A Reply