Pirmieji mažylio drabužėliai

0

Turgus ir parduotuvės siūlo didžiulį drabužių asortimentą naujagimiams. Tėvai bėgioja po vaikiškų prekių skyrius su didžiausiu sąrašu, nežinodami, ką būtent reikia įsigyti, o be ko galima apseiti? Kaip nesusipainioti tokioje vystyklų ir marškinėlių gausybėje. Pabandysime išsiaiškinti.

Visų pirmiausia, nepirkite drabužių atsargai. Pirmaisiais gyvenimo metais vaikas labai greitai auga ir daugelio drabužių jam tiesiog neprireiks. Rinkdamiesi drabužėlius naujagimiui, pirmiausiai atkreipkite dėmesį į kokybę. Pati geriausia medžiaga – medvilniniai, natūralūs audiniai. Liečiant audinys turi būti švelnus, juk mažylio odelė yra tokia švelni, o nuo grubaus ir šiukštaus audinio neatsiras sudirginimų.

Drabužėliai turi būti patogūs, nesukaustyti mažylio judesių ir nekabėti ant kaip maišas. Rinkdamiesi kombinezonus rinkitės drabužius su spaustukais, o ne su sagutėmis, kurios pastoviai. Rinkitės nebrangius drabužius. Pirmaisiais gyvenimo metais, vaikelis daug miega, ir todėl brangių drabužėlių jam visiškai nereikia. Pakanka turėti vieną gražų ir madingą komplektą pasivaikščiojimui.

 Drabužiai naujagimiams

Drabužiai naujagimiams


Dar viena svarbi taisyklė renkantis drabužėlius mažyliui – saugumas. Jokiu būdu nepirkite drabužėlių su juostelėmis, kurios užsiriša po kaklu, nepirkite drabužėlių su smulkiais spaustukais ir įvairiais kabančiais aksesuarais, mažylis juos ims į burnytę. Vaikiškuose drabužėliuose neturėtų būti vidinių siūlių, nuo tokių siūlių mažyliui gali atsirasti sudirginimas. Drabužėlius turėtų būti lengva apvilkti ir nuvilkti.

Žindomiems kūdikiams nepatinka rengimosi procesas ir labai dažnai verkia, todėl šios nemaloni
os procedūros laiką galima sutrumpinti iki minimumo. Rinkdamiesi drabužius, pirmenybę teikite patikrintiems gamintojams. Abejotinos kiniškos kokybės drabužiai gali sukelti mažyliui alergiją. Niekada nepirkite daiktų padėvėtų prekių parduotuvėje! Yra tikimybė, kad jie priklausė sergantiems vaikams, o per drabužius gali persiduoti kai kurios ligos ir praėjus metams.

Nepirkite nereikalingų drabužių, kurie tik dulkės spintoje. Jūsų mažyliui reikės sekančių drabužių:

  • penkių plonų marškinėlių
  • penkių šiltų marškinėlių
  • penkių šliaužtinukų
  • dešimt plonų vystyklų
  • šešių flanelės vystyklų
  • dviejų kepurėlių
  • šiltos kepuraitės
  • dviejų kombinezonų
  • trijų glaustinukiųJeigu jūsų mažylis ateis į pasaulį šaltuoju metų laiku, atkreipkite ypatingą dėmesį rinkdamiesi šiltus drabužius. Žiemą jums būtinai prireiks vaikiškos antklodės. Rinkitės vatinę arba vilnonę antklodę. Dar vienas būtinas žiemos atributas – megzti daiktai.

Žiemą, pasivaikščiojimų metu, užmaukite mažyliui vilnones kojines ir megztą kepuraitę ant plonos kepuraitės viršaus. Kad vaikelis jautusi patogiai, siūlai iš kurių numegzti drabužėliai turi būti minkšti. Rinkdamiesi kepuraitę, atkreipkite dėmesį į kepuraitę – šalmą, kurią lengva uždėti ir gerai apsaugo vaikelio kakliuką.

Kepuraitė – šalnas turi užsisegti su spaustukais.

Pats geriausias variantas pasivaikščiojimams žiemos metu – kailinis kombinezonas. Kad mažylis nesušaltų, kombinezono kailis turi būti natūralus. Kombinezono alternatyva – žieminis vokelis, pagamintas iš natūralaus avikailio. Su tokiais daiktais, vaikeliui bus šilta ir patogu. Pasivaikščiojant labai šaltu oru, būtinai užriškite mažyliui megztą šaliką.

Atskirai reikėtų pakalbėti apie vaikiškų drabužių spalvas. Daugelis tėvų, norėdami pabrėžti vaikelio lytį, renkasi rožinio arba žydro atspalvio drabužius.

Nepirkite drabužėlių ryškių spalvų, kurios skalbiant gali nublukti. Ryškios spalvos nudažys vaikelio odą, jeigu mažylis suprakaituotų, o tai gali sukelti alergiją.

Share.

Leave A Reply