Ortopedine avalynė vaikams

1

Remiantis statistika, 7% vaikų turi šleivapėdystę. Jai esant, pinasi kojos. Jei ji negydoma, laikui bėgant eisena tampa panaši į meškos. Dar daugiau procentų – 15 – vaikų yra pilnapadžiai. Tokie vaikai pasižymi mažesniu judrumu, eisena panaši į šlepsėjimą. Kartais šios problemos išaugamos, tačiau dažnai prireikia tam tikrų priemonių, padedančių formuotis taisyklingai eisenai.
Esant nedidelėms eisenos problemos, padeda ortopediniai batai. Avalynė gali būti su specialiais dėklais, kurių funkcija – koreguoti eiseną. Dėklai gaminami individualiai kiekvienam vaikui, pritaikomi pagal pėdą. Jei eisenos defektai yra didesni, tuomet prireikia avalynės, pritaikomos pagal specialius poreikius. O svarbiausia žinoti, jog mažylio pėdos formavimu reikia pasirūpinti nedelsiant, kad nebūtų per vėlu ir vaikas galėtų augti pilnavertiškai.
Reikėtų išsiaiškinti, kas yra tie ortopediniai batai. Ortopedine avalyne vadinama gydymo priemonė, kurios paskirtis – koreguoti ir visapusiškai gerinti judėjimo defektus. Tokia avalynė projektuojama pagal specialius funkcinius reikalavimus. Pastarieji skirstomi pagal tai, kokie yra pėdos deformacijų tipai, koks jų sudėtingumas. Svarbu atsižvelgti ir į įvairius su pacientu susijusius veiksnius, pavyzdžiui, sirgimą diabetu. Kadangi projektuojant ortopedinius batus paisoma funkcinių reikalavimų, visas procesas gerokai skiriasi, negu tradicinės avalynės kūrimas. Svarbiausią vaidmenį atlieka ortopedas-technikas bei gydytojas-specialistas. Gamintojui tenka laikytis išsakomų reikalavimų.

Vaikiška ortopedinė avalynė

Vaikiška ortopedinė avalynėOrtopediniai batai pripažįstami kaip medicininis prietaisas. Todėl projektavimas neatsiejamas nuo keliamų medicininių ar pėdos apsaugos reikalavimų. Rezultatas privalo pasižymėti funkcionalumu. Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad estetika lieka kažkur antrame plane, tačiau, jei ji suderinama su funkcinėmis ypatybėmis, konstruojant bandoma sukurti vizualiai geriausią avalynės vaizdą ir paslėpti pėdos deformacijos pastebimumą. Ortopediniai batai pasitarnauja ir tada, kai turima problemų, susijusių su judėjimo atramos aparatu. Pavyzdžiui, ši avalynė gali būti skiriama, kai viena iš apatinių galūnių nemažai sutrumpėjusi. Tuomet nėra reikšmės, kad pėdos yra sveikos.
Dar viena priemonė – ortopediniai sandalai. Jie laikomi medicinine priemone tik tais atvejais, kai yra skirti plokščiapėdystės, šleivapėdystės, netaisyklingos laikysenos gydymui bei apkrovos nuo skausmingų pėdos taškų nuėmimui. Na, o tiesiog eiseną palengvinantys, žingsnio smūgį absorbuojantys ir pėdoms tenkantį krūvį paskirstantys sandalai stipriai prisideda prie komfortiškesnio gyvenimo.


Jei nenorite, kad jūsų vaiko eisena būtų netvarkinga ar kad jis griuvinėtų besipinant kojoms, turite žinoti, kad delsti nevalia. Nors yra savaiminio išaugimo tikimybė, vis dėlto neaišku, kaip iš tiesų bus. Todėl svarbu suskubti kreiptis į gydytoją, kuris pasakys, ką toliau daryti, kokių priemonių imtis. Jei vaikas nenori ortopedinių batų, reikia jį nuraminti, kadangi paprastai stengiamasi, kad jų estetinis vaizdas būtų priimtinas.

Share.

Komentarų: 1

Leave A Reply