Kaip teisingai išrinkti vaikiškus drabužius

0

Vaikiškus drabužius rinkitės labai atsakingai. Juk nuo to, kaip gerai yra tėvai susipažinę su šiuo klausimu, priklauso vaiko sveikata ir tolimesnis vystymasis. Todėl vaikiškiems drabužiams yra keliami tokie reikalavimai.

Tik natūralūs

Perkant drabužius yra labai svarbu atkreipti dėmesį į tai, iš ko jie pagaminti. Geriausia tokių medžiaga tokiems gaminiams yra linas arba medvilnė. Labiausiai higieniški laikomi drabužiai iš lino, kuris gerai skalbiasi ir lyginasi, gerai praleidžia orą ir tuo pačiu gerai sugeria drėgmę, kurią išskiria vaiko oda, išlaiko natūralią kūno apykaitą.

Žinoma, mūsų laiku natūralių audinių vaikiškų drabužių surasti labai sunku. Gamintojai į daiktus iš lino, medvilnės ir vilnos prideda dirbtinio pluošto, norėdami suteikti jiems formą ir pagerinti eksploatacines savybes. Reikia stebėti, kad akrilo procentas neviršytų leistinų normų. Kitaip tokie drabužiai bus nesaugūs vaikams. Akrilo pluoštas pasižymi kancerogeninėmis savybėmis. Šioje sudėtyje audiniai yra išmirkomi, kad jie nesiglamžytų ir nesudrėktų. Didelis kiekis formaldehido gali sukelti burnos, nosies ir akių gleivines, o taip pat nerimą.

Nereikėtų pirkti vaikiškų drabužių iš viskozės. Ši medžiaga gaminama iš augalinės celiuliozės, kuri apdorojama sunkia chemija. Viskozė praleidžia ultravioletinius spindulius. Jie gali slopinti imuninę sistemą ir išprovokuoti odos vėžines ląsteles. Todėl vaikas aprengtas drabužiais iš viskozės, visiškai nėra apsaugotas nuo saulės, o, atvirkščiai būna po karštais saulės spinduliais.

Vaikiškiems drabužiams puikiai tiks tokios medžiagos kaip bajus, flanelė ir velvetas. Su jais vaikas jausis gerai lauke ne tik šiltu metu laiku, bet ir žiemą namuose arba vaikų darželyje. Šių medžiagų minusas – blogas oro pralaidumas. Bet kartu yra it pliusas – aukštos šilumos apsaugos savybės.

Šaltuoju metų laiku puikiai tiks vaikiški drabužiai iš vilnos. Vienas vilnonių drabužių trūkumas – jie ilgai džiūsta po skalbimo. Be to, vilna negali pasigirti dideliu tvirtumu.

Nepamirškite, kad visų geriausia vaikiškus drabužius pirkti parduotuvėse. Ten ji praeina griežtą kontrolę ir suteikiamas kokybės sertifikatas. Taip pat tėvams reikėtų atkreipti dėmesį į firmą – gamintoją. Žinomas prekės ženklas jau pats savaime yra kokybės garantija. Negalvokite pirkti vaikiškų drabužių prie geležinkelio stoties ir perėjose, gatvės prekyvietėse, net jeigu prekės jus sugundys savo žema kaina.

Kaip išrinkti vaikiškus drabužius

Kaip išrinkti vaikiškus drabužius


Drabužiai pagal amžių

Vaikai auga greitai, tačiau drabužiai kiekvienam amžiui turi atitikti tam tikrus reikalavimus. Mažylius iki trijų metų visų geriausiai aprengti minkštais ir lengvais drabužiais, kurie gerai sugeria drėgmę ir pasižymi geru oro pralaidumu. Ant drabužių neturėtų būti jokių grubių siūlių. Tėvams vertėtų atkreipti dėmesį, kad mažylis juose nebūtų suvaržytas ir galėtų laisvai judėti.

4 – 7 metų vaikų kraujagyslės auga greičiau nei širdis. Todėl svarbu, kad drabužiai būtų tik iš natūralių medžiagų ir galėtų ,,kvėpuoti“. Negalima vaikams pirkti drabužių iš dirbtinės odos ir sintetikos.

8 – 12 amžiaus vaikai daug juda. Todėl tėvams reikėtų atkreipti dėmesį į sportinių drabužių pasirinkimą. Jie turi būti lengvi ir patogūs, o taip pat higieniški. Su teisingai parinktais drabužiais gali suteikti figūrai lieknumo, vizualiai pailginti kojas. Todėl, 8 – 12 metų amžiuje labai intensyviai auga būtent liemuo.

Paaugliams taip pat patinka sportinis stilius. Jiems idealiai tiks ryškių spalvų madingos kelnės, kombinezonai, striukės ir megztiniai. O mergaitės dar nešios ir sijonus.

Spalvų vaivorykštė

Rinkdamiesi spalvas, stenkitės apeiti bendrai priimtas normas. Daugelis mano, kad berniukui tinka tiktai mėlynos gamos spalvos, o taip pat juoda ir pilka. Mergaites taipogi rengti išskirtinai tik raudono atspalvio su baltos ir rožinės spalvų variacijomis. Tai visiškai yra ne taip. Egzistuoja daugybė kitų spalvų, kurios tiks ir berniukams, mergaitėms.

Drabužių spalvas vaikui reikia rinkti atitinkamai pagal jo išvaizdą. Vaikams su rudais ir kaštoniniais plaukais ir blyškia oda, žaliomis arba rudomis akimis visų geriausiai tiks šilti atspalviai: geltona, oranžinė, skaisčiai geltona, purpurinė, šviežios žolės spalvos, ruda. Mergaitėms ir berniukas su šviesiais arba juodais plaukais, tačiau su žydromis ir šviesia oda, prie veido tiks šalti atspalviai. Jiems tiks drabužiai rožinės, žalsvai melsva, violetinė, mėlyna ir purpurinė spalvos.

Gerai dera viena su kita sekančios spalvos: geltona ir oranžiniai – raudona, geltona ir žolės, violetinė ir tamsiai – mėlyna, mėlynai – žalsva ir mėlyna. Norint sukurti komplektus iš tarpusavyje derančių atspalvių, puikiai tiks deriniai rudos ir smėlio, tamsiai ir šviesiai žalsvos, violetinės ir rožinės.

Renkantis vaikiškus kostiumus reikia mokti suderinti keletą įvairių spalvų. Geriausiai, jeigu jų bus nedaugiau kaip trys. Mergaitėms prie veido labai tiks suderinus citrininę, baltą ir rudą spalvas. Drabužiai berniukams gali būti oranžinė su smėline, melsvai – žalsva arba tamsiai – mėlyna su šviesiai – pilka, o taip pat šokoladinė su raudona. Taip pat galimas variantas baltos ir žydros arba rudos spalvų derinys. Gerai atrodys žaliai – mėlyni langeliai arba škotiški langeliai.

Drabužių spalva pačiu tiesioginiu būdu gali veikti vaiko nuotaiką. Pižamoms ir naktinukams tiks pasteliniai atspalviai: žydra, švelniai – rožinė, šviesiai – žalsva. Jos nuramina per dieną išvargusi vaiką. Šventėms tiks ryškūs daiktai. Jos pralinksmins net ir pati flegmatiškiausią vaiką.

Patogumas ir komfortas

Vaikiški drabužiai turi būti patogūs. Pirkdami atkreipkite dėmesį į tai, kaip ji užsisagsto. Pagalvokite, ar sugebės vaikas pats nusivilkti ir apsivilkti drabužius. Niekada nepirkite daiktų su siauru kaklu, smulkiomis sagomis ir su standžiomis gumytėmis.

Drabužiai berniukui

Renkantis drabužius berniukui pirmoje eilėje reikėtų pasižiūrėti į audinį ir gaminio kokybę. Jeigu medžiaga natūrali ir gaminys gerai pasiūtas, atkreipkite dėmesį į spalvą. Dėl to, kad berniukai yra daug aktyvesni nei mergaitės, reikia pirkti tamsesnių atspalvių drabužius, kad purvas esantys ant jų ne taip kristų į akis. Juk vaikas pasivaikščiojimo metu būtinai išsipurvins.

Drabužiai berniukams turi būti tvirti. Berniukai mėgsta aktyvius žaidimus. Todėl drabužiai iš plonos medžiagos suplyš, tiesiog per pirmus pasivaikščiojimus lauke.

Belieka apsispręsti su dydžiu. Kai kurie berniukai auga labai greitai, todėl jiems drabužius reikia pirkti labai dažnai. Kai kurie gali pradėti augti tik užbaigiant mokyklą. Todėl nėra jokio tikslo pirkti vaikiškus drabužius atsargai. Berniukas nesuspės jų sunešioti dėl aktyvaus augimo, arba mada ir berniuko skonis gali stipriai pasikeisti.

Pirkdami drabužius, atsižvelkite ir į vaiko pageidavimus. Nepirkite tų drabužių, kurie jiems nepatinka, kitaip jie gulės lentynoje drabužių spintoje. Jeigu jums ir vaikui patiko viena ir ta pati parduotuvė, greičiausiai, artimiausiu laiku, jums pasiūlys nuolaidų pirkiniams įsigyti.

Drabužiai mergaitėms

Bet kuri maža mergaitė nuo ankstyvo amžiaus visada nori būti princese. Todėl mamoms reikėtų gerai pagalvoti apie tai, kaip aprengti būsimą nuotaką. Drabužiai mergaitėms turi būti ne tik patogūs ir saugūs, bet ir gražūs. Jau nuo vaikystės vaikui formuosis skonis, kuris padės jam greičiau susiorientuoti renkantis drabužius suaugusiame gyvenime.

Mergaitės auga greitai. Todėl joms reikia pirkti sukneles išaugimui. Norėdami išvengti tokių atvejų, kuomet drabužiai bus maži jau po mėnesio. Su tokiu mergaičių augimo ypatybe teks susitaikyti, kol jos nepabaigs mokyklos. Tuomet jos nebeaugs taip aktyviai. Ir drabužius bus galima pirkti pagal tiksliai pagal dydį.

Mažos mergaitės rinksis drabužius parduotuvėje su mamų pagalba. Vyresnės gi mergaitės užsinorės keliauti apsipirkti su savo draugėmis. Tuomet tėvams teks duoti joms rekomendacijas kaip išsirinkti drabužius. Tačiau nepamirškite pasitikėti ir pačiu vaiku, kuo anksčiau mergaitė išsirinks savo stilių, tuo paprasčiau jei bus orientuotis su drabužių pirkimu, jau tapus suaugusia.

Glaustinukė

Kaip taisyklė, pats patogiausias drabužėlis naujagimiui – tai glaustinukė. Ji lengvai pakeis pastoviai užsiraitančius marškinėlius, suteikiantys nepatogumų ir mažyliui, ir tėvams. Ir svarbiausias glaustinukės privalumas – užsegimas tarp vaiko kojyčių. Ši drabužių rūšis uždengia mažylio juosmenį ir gilaus miego metu, kuomet mažylis aktyviai juda.

Egzistuoja keletas glaustinukių rūšių. Jos gali būti su ilgomis ramovėmis, o gali jų iš viso nebūti, įvairus kiekis užsegimų, atviras ar uždaras kaklas. Tai kaip gi teisingai išsirinkti glaustinukę mažyliui?

Renkantis šios rūšies drabužius reikėtų atsižvelgti ir į amžių. Glaustinukės užsegimai naujagimiui turi būti priekyje per visą ilgį, kad ją būtų galima pilnai atsegti. Tuomet glaustinukė lengvai patiesiama po naujagimiu, o rankytės įkišamos į rankoves. Belieka tik užsegti spaustukus – ir viskas. Nereikia nieko vilkti per galvytę.

Mažyliams vyresniems nei trijų mėnesių, tiks smėlinukės su spaustukais – užsegimais ant kairiojo peties. Šis drabužėlis priglunda prie kakliuko ir gerai uždengia vaiko kakliuką.

Pusės metukų vaikams tiks smėlinukės, užsisegančios vienu – dviem spaustukais nugaroje. Mažylis daug laiko praleidžia sėdėdamas arba jau bando vaikščioti , todėl spaustukai jiems netrukdys. Visų geriausia pirkti smėlinukes su kakliuku, norint apsaugoti mažylio kaklą nuo peršalimo gatvėje.

Namuose pusės metų mažyliams geriau apvilkti smėlinukes, užsegamus ties petukais. Tokio amžiaus vaikai pastoviai valgant išsipurvina ir pastoviai seilėjasi. Palaidinukių keisti nepatogu, o smėlinukės palengvina šią užduotį.

Futbolinukai

Pati svarbiausia sąlyga vaikiškiems futbolinukams – tai natūralus audinys. Medžiaga būtinai praleisti orą, juk jie tiesiogiai kontaktuoja su oda. Be to, audinys turi suteikti normalią šilumos apykaitą.

Todėl visų geriausia pirkti medvilninius futbolinukus. Juos galima išskalbti be jokių pasekmių, ir džiūsta jie labai greitai. Futbolinukai yra pakankamai stiprūs ir praranda savo spalvą nuo ryškių saulės spindulių.

O dabar pakalbėsim apie gaminio kokybę. Atkreipkite dėmesį, kad visos futbolinukų siūlės būtų lygios ir tvirtos. Dar viena svarbi sąlyga – tolygiai nudažytas audinys. Na ir pažiūrėkite į etiketę, norėdami įsitikinti kas yra gamintojas.

Futbolinukų spalvą išsirinkti drąsiai leiskite savo vaikui. Vaikams patinka ryškūs paveikslėliai su mylimų animacinių filmukų herojais. Tokiu daiktu, bet kuris vaikas bus sužavėtas!

Marškiniai

Norėdami teisingai apsispręsti dėl marškinių pasirinkimo, reikia žinoti kaklo apimtį ir rankovių ilgį. Jeigu pavyko apsispręsti su dydžiu, tuomet tokių drabužių rūšis idealiai aptems figūrą. Tuo atveju, kai marškiniai susibruka nugaroje arba išlenda iš kelnių, reikėtų daryti išvadą, kad drabužis parinktas neteisingai.

Marškinius po kostiumu visų geriausia rinktis kontrastingos pagal jį spalvos. Kasdieniniam nešiojimui galima nusipirkti modelį su smulkiais dryželiais arba vienspalvius. Jeigu reikalingi šventiniai marškiniai, įsižiūrėkite į variantą su ryškiomis aplikacijomis arba išsiuvinėtus.

Golfas

Šalto oro metu, nuo peršalimo jūsų vaiką padės apsaugoti tokia drabužių rūšis kaip golfas. Jis patikimai apsaugos gerklytę nuo peršalimo. Golfas tiks ir vėsų vasaros vakarą, ir rudenį, ir žiemą, ir pavasarį.

Šios rūšies drabužis gerai dera prie kelnių, sijonų, suknelių ir sarafanų. Kaip taisyklė golfas puikiai priglunda prie kūno. Todėl svarbu, kad jis būtų pagamintas iš natūralios medžiagos.

Šiltam orui galima nusipirkti golfą iš plonos medžiagos, o šaltam – iš tankesnio audinio.

Džemperis

Džemperis – tai tas pats golfas, tiktai be kaklo. Jis sušildys vaiką šaltu oru. Plonos medžiagos džemperius galima vilkėti po megztiniu, o iš tankesnio audinio – kaip atskirą drabužį.

Bliuzonas

Rudenį ir žiemą geriausias drabužis vaikams – bliuzonas. Pati optimaliausia medžiaga jam – flisas. Pagamintas iš tokios medžiagos bliuzonas bus minkštas ir švelnus, kaip švelnios mamos rankos. Be to, šis drabužis sušildys vaiką. Bliuzonai iš fliso patogūs ir lengvi. Būna modeliai su gobtuvu. Jie puikiai tinka vėsiu oru. Su juo vaikui bus ne tik šilta, bet ir patogu. Užsegimas turi būti, praktiškai, iki pat kaklo, kad bliuzono savininkas neperšaltu. Vėsiu oru šį drabužių rūšis lengvai gali pakeisti striukę.

Bliuzonai būna su užsegimu, įsiūtų viršuje. Šiuos modelius reikėtų vilktis per galvą. Tokį bliuzoną vaikui bus lengva pačiam užsisegti. O štai su užsegimu – užtrauktuku susitvarkys ne kiekvienas berniukas ir mergaitė, teks prašyti pagalbos suaugusių.

Būna bliuzonai su atviru kaklu. Tai polo modelis. Užtrauktukas užsisega iki pat kaklo, o už jo atlenkiama apykaklė. Toks variantas tiks vaikams, kuriems nepatinka drabužiai su uždaru kaklu.

Visų geriausia, jeigu bliuzonas bus su kišenėmis. Juk kiekvienas vaikas mėgsta kišenėse nešioti ir saugoti įvairias smulkmenas. Bus kur jas sudėti.

Kelnės

Bet kurio berniuko arba mergaitės drabužių spintoje būtinai turi būti kelnės. Tai gali būti džinsai, trikotažinės kelnės, pašiltinto fliso modeliais, sportinės kelnės arba klasikinės.

Pasivaikščiojimams geriau rinktis tankesnio audinio kelnes. Tiks veliūras arba stora medvilnė. Kišenės būtinos, ir kuo jų bus daugiau, tuo geriau. Reikia gi kažkur tai įsidėti nosinaitę ir kitas smulkmenas.

Berniukams tiks tamsesnių spalvų kelnės: žalios, mėlynos, juodos ir rudos. Jos gali būti papuoštos įvairiais paveiksliukais ir siuviniais su mylimiausių animacinių filmukų herojais.

Mergaitės puikiai atrodys su ryškių atspalvių kelnėmis: raudonomis, rožinėmis arba avietinėmis. Tačiau ilgiems pasivaikščiojimams galima joms nupirkti daug tamsesnių atspalvių drabužius.

Pagrindinis rodiklis renkantis namines kelnes – patogumas. Drabužiai neturėtų apriboti vaiko judesių laisvės. Naminės kelnės turi būti pagamintos iš kokybiškos, natūralios ir minkštos medžiagos. Tai gali būti medvilnė, trikotažas arba vilna. Šių medžiagų gaminiai nepraras formos ir juos yra pakankamai lengva skalbti.

Sportinės kelnės būtinai turi būti pasiūtos iš natūralios medžiagos. Sintetinis audinys netiks. Kelnės turi ,,turi“ kvėpuoti, todėl, kad užsiiminėjant fizine kultūra arba sportu šiek tiek padidėja prakaitavimas.

Į mokyklą vaikas turėtų eiti su klasikinio stiliaus kelnėmis. Spalvos pasirinkimas priklauso nuo mokslo įstaigos reikalavimų, kurią jis lanko. Jos gali būti juodos, pilkos, žalios arba mėlynos spalvos.

Matuojantis kelnes būtina atkreipti dėmesį į tai kaip jos guli ant vaiko. Drabužiai neturėtų slysti nuo talijos arba spausti pilvą. Jeigu kelnės yra su gumyte arba turi specialius, papildomus užsegimus ant talijos, jos tarnaus pakankamai ilgai. Juk tokių kelnių talijos apimtį galima reguliuoti.

Jeigu vaikui nepatinka vaikščioti po parduotuves, gali nupirkti kelnes ir be jo. Pasiimti jo drabužius į parduotuvę ir pagal jas parinkti dydį. Kitas variantas – išmatuoti vidinės kelnių siūlės ilgį ir vaiko ūgį.

Sijonas

Bet kurios mergaitės drabužių spintoje turi būti sijonai. Juk nuo pat vaikystės jaunosios panelės jaučia savo skirtumą nuo berniukų. Kokios bebūtų praktiškos kelnės, sijonas visada atrodo šventiškai ir puošniai. Kasdieniniam nešiojimui pilnai pakaks džinsinio sijono. Jis lengvai skalbiasi ir lyginasi.

Norint nupirkti sijoną dukrai, reikia išmatuoti jos apimtis. Išmatuokite talijos bei klubų apimtį ir numatomą ilgį. Pasitikėti dydžiais, kurie yra parašyti etiketėje, neverta. Kiekvienas gamintojas dabar siūna labai įvairiai.

Visų geriausiai į parduotuvę kartu su vaiku. Tuomet pavyks tinkamai parinkti sijoną ne tik pagal dydį, bet ir pagal fasoną. Gaminys turi gerai gulėti ant talijos. Bus idealu, jeigu juosmuo nevaržys judesių. Sijonas su gumyte neturėtų suteikti vaikui nepatogumų.

Mamai reikėtų žinoti, kad mokyklinis sijonas turi būti vidutinio ilgio: tiesus, šiek tiek kliošinis arba klostuotas. Vasarą mergaitės su malonumu nešioja sijonus su raukiniais ir volanais. Puiku, jeigu jie bus lengvi ir laisvi.

O dabar keletas patarimų dėl gaminio kokybės. Visos sijono siūlės turi būti geros kokybės. Užtrauktukas ir sagos turi lengvai užsisegti. Tačiau judant neatsisegt. Sijono apačia turi būti palenkta arba apsiūta.

Gaminio spalva gali būti, bet kokia. Gerai atrodys ant sijono įvairiausi ornamentai, piešiniai ir įvairūs papuošimai. Mokyklai geriausiai rinktis vienspalvius drabužius. Sijonas taip pat gali būti ir languotas.

Suknelė

Mergaitėms parduotuvėse yra labai didelis įvairiausių suknelių pasirinkimas. Tačiau perkant šį drabužį reikia prisilaikyti keletą taisyklių. Audinys, iš kurio pasiūta suknelė, turi būti natūralus, suteikti gerą šilumos apykaitą ir kvėpuoti. Laikantis šių sąlygų, apsaugosite vaiką nuo alergijos.

Su nauja suknele, mergaitė turi jaustis patogiai. Drabužiai neturėtų varžyti jos judesių.

Jeigu suknelė šventinė arba balinė, tuomet visų geriausiai tiks pastelinės spalvos. Kaip papuošimas gali būti švelnus paveiksliukas arba įvairiausi dekoro elementai.

Pats idealiausias variantas – eiti apsipirkti kartu su vaiku. Tuomet jūs niekaip neapsiriksite su dydžiu. O ir gerą skonį mergaitei reikia lavinti nuo pat vaikystės.

Viršutiniai drabužiai


Pagrindinių vaikiškų viršutinių drabužių užduotis – suteikti vaikui patogumą pasivaikščiojimų metu. Su jais vaikams turi būti šilta. Įvykdyti šią sąlygą galima teisingai pasirenkant medžiagas. Jos turi būti natūralios ir apsaugoti vaiką nuo perkaitimo. Geriausios medžiagos pamušalui – medvilnė ir vilna.

Viršutiniai drabužiai neturėtų varžyti vaiko judesių laisvės. Vietoj kombinezono geriau nupirkti striukę su kelnėmis su gumyte. Jos ilgis turi būti iki klubų vidurio. Stebėkite, kad būtų laikomasi tokios sąlygos: jeigu vaikas prisėdo, tuomet nugara turi būti uždengta. Išsaugoti šiluma padės ir gumytė, esanti striukės apačioje. Užsegimai turi būti patogūs, patikimi ir saugūs.

Mergaitėms vietoj striukės, galima nupirkti paltą arba puspaltį. Jų ilgis neturėtų sukaustyti vaiko judesių. Ir nepamirškite atkreipti dėmesį į tai, ar patinka drabužis mažyliui. Tuomet jis tikrai nešios drabužį su didžiausiu malonumu!

Kaip matote, reikalavimų, renkantis vaikiškus drabužius, pakankamai daug. Todėl prieš pirkdami visada reikėtų gerai apgalvoti, kas būtent yra reikalinga vaikui, tuomet naujas drabužis suteiks tik visą masę teigiamų emocijų. Internetinė – parduotuvė ,,Stok – centr“ pasiruošusi jums padėti teisingai apsipirkti vaikiškais drabužiais!

Share.

Leave A Reply