Kaip aprengti vaiką, kad neperšaldyti kaklo

0

Visiems aišku, kad, esant vėjuotam ar šaltam orui, reikia stengtis, kad kaklas būtų apsaugotas nuo perpūtimo. Kaklo srityje praeina daug kraujagyslių, virškinimo ir kvėpavimo takai, todėl jiems yra kenksminga žema temperatūra. Bet per daug šiltinti tą vietą- irgi nepatartina, nes rizika susirgti, dar padidėja.

Na, nesigilinkime į peršalimo ligas, o pereinam prie to, kaip jų išvengti. Išein taip, kad kaklą reikia pridengti, bet ne šildyti. O tam priemonių yra keletas, jei kalbėti apie apie įvairius rūbų tipus.

Kaip aprengti vaiką
Kaip aprengti vaiką
Kaip aprengti vaiką
Kaip aprengti vaiką
Kaip aprengti vaiką

Standartinis ir populiariausias kaklo apsaugos atributas. Absoliuti dauguma vaikų, ryšėjo būtent šalikus. Šalikas gali būti apvyniojamas apie kaklą ir pridengti krūtinę bei nugarą po viršutiniais rūbais, o gali būti parištas ir po stačiu palto ar kailinių kalnieriumi, pridengiant tai, ką reikia. Šalikas gali būti spalvotas ir vienatonis, sukonstruotas kartu su kepure ar pirštinėmis, bet jis turi eilę trūkumų, ypač, naudojant vaikams. Visų pirma, vaikui nepatogu jį tinkamai užsirišti ar apvynioti, o be to- užima nemažai laiko. Greičiausiai vaikas apsimuturiuos kaip papuolė, o kaklas visvien liks nuogas. Be to- po rišimo gali likti ilgi galai, kurie gali kažkur užkliūti ir sukelti vaikui pavojų. Aišku, tai pasitaiko retai, bet geriau apsidrausti kaip galima daugiau. Parišti po stačiu kalnieriumi dabar paprasta, bet to nereikia. Dabartinės vaikiškos striukės ir kombinezonai siuvami taip, kad kaklas iš karto būtų uždengtas. Paprastai, į striukę ar kombinezoną yra įsiuvami įdėklai iš trikotažo, primenantys rankovę arba kalnieriaus užsegimai sukonstruoti taip, kad kalnierius priglustų prie kaklo ir nepraleistų nei vėjo, nei šalčio, nei lietaus, nei sniego. Be to, galima po apačia užsidėti megstinį ar golfą su aukštu kalnieriumi, dengiančiu kaklą. Svarbiausia- nepersistengti šiltinant.

Kaip aprengti vaiką
Kaip aprengti vaiką
Kaip aprengti vaiką
Kaip aprengti vaiką
Kaip aprengti vaikąNa, o jeigu megstinis ar džemperis su stačiu kalnieriumi per šilti, ar nėra po ranka, o kakliuką reikia kažkuo apšiltinti,paprasčiausiai galima panaudoti tik „kakliuką“, apglundantį kaklą. Būna jų ir su detale, uždengiančia krūtinę ir nugarą. Tai vaikui labai patogu: jis lengvai nusiima ir užsideda ir neturi laisvų galų, kurie už kažko galėtų užsikabinti. Tokius aksesuarus daugelis mamų ir senelių numezga savo mažyliams pačios, o ir parduotuvėse jų dabar gausus pasirinkimas. Jei gana elastiniai, maunasi per galvą, o jei medvilniniai- daromas užsegimo mechanizmas (sagos, mygtukai, užtrauktukas ir pan). Yra ir tokia kaklo apsauga, kuri tiesiog uždedama ant viršutinių rūbų.

Naudojamas ir dar vienas variantas, kitaip sakant, pastarojo modifikacija: kepurė – gaubtas. Tai paprasčiausia kepurė ir kalnieriukas- viename. Patogus toks aksesuaras tuo, kad tai vienas daiktas ir garderobe užima mažiau vietos, ir patogu uždėti ir nuimti vaikui. Tuo pačiu, garantuojamas sandarumas, skirtingai nei būtų sudarytas iš dviejų dalių.

Na, o kada vaikas tampa paaugliu, čia jau pirmenybė teikiama jo paties pasirinkimui. Naudojami ir šalikai, ir rankšluosčiai, ir… bet čia jau kita tema, kuri daugiau liečia madą ir praktiškumą.

Kaip aprengti vaiką
Kaip aprengti vaiką
Kaip aprengti vaiką


Kaip aprengti vaiką


Share.

Leave A Reply