Chalatas vaikui

0

Chalatas vaikui – tai rūbas, apie kurio reikšmę dažniausiai pagalvojama, kai orai vėsta, vėjai tampa žvarbesni, o vakarai – ilgesni. Priešingai nei vasarą, tuo metu (rudenį) atsiranda didesnis šilumos poreikis, svajojama apie jaukumą. O kai pamąstoma, kad tuoj kris sniegas, jaukumo prasmė dar labiau sustiprėja. Taigi rūpestis, kad reikia nupirkti chalatą vaikui, pasidaro didesnis.
Besižvalgant po internetines parduotuves, kuriose galima įsigyti šiltų chalatų, aptinkama teiginių, jog šie rūbai laikui pries miegą suteikia ypatingumo. Be to, nesunku rasti chalatų, kurie pagaminti iš ugniai atsparaus poliesterio audinio – tokiu būdu laikomasi Vartojimo prekių saugumo komisijos nuostatų JAV parduodamoms vaikų pižamoms. Žinoma, tai taikytina, jei perkama iš tam tikrų užsienio internetinių parduotuvių. Taigi svarbi vaikiško chalato savybė yra saugumas, nors nelieka nepastebėtos ir kitos, pavyzdžiui, praktiškumas, komfortiškumas, ar estetiškumas.
Chalatas - praktiškas drabužis

Chalatas – praktiškas drabužis

Komfortą galima suprasti įvairiai (kad ir gretinti su praktiškumu). Bene labiausiai patogumas atsiskleidžia dėvint drabužį. Nepameluosime pasakę, jog tai, kad mažieji nesušals, mėgausis šiluma bei laisvai judės, yra tikrų tikriausias komfortas. Vaikai nuolat juda, tad ir chalatas privalo būti atitinkamas. Jei jaučiama, kad varžomi judesiai, vadinasi, rūbas netinkamas. Jei nejaučiama šilumos, chalatas taip pat nieko nevertas. Na, o pasirūpinus geru chalatu vaikui džiaugiamasi laisve, šiltu jaukumu, švelniu minkštumu.
Prie visų šių teigiamų savybių prisideda ir minėtoji estetinė pusė. Kažin, ar miela sėdėti apsigaubus chalatą, keliantį asociacijas su šalčiu. Svarbu, kad chalatas vaikui patiktų, kad ne tik nevaržytų judesių ar būtų švelnus, bet ir primintų šiltąjį metų laiką, šeimos atostogų metą, saulėtas dienas, suteiktų linksmumo.
Žinoma, aktualu, ką vaikas gali daryti įsisupęs į jaukų chalatą. Kaip jau minėta, svarbu, kad drabužis būtų patogus ir nevaržytų judesių. Nėra reikšmės, ar mažylis žiūrės televizorių, ar spalvins žaismingą spalvinimo knygelę, ar tiesiog gers arbatą, visi šie procesai apsigaubus šiltu chalatu tampa jaukūs, malonūs ir primena linksmas vasaros akimirkas.

Jei domėjotės, kokį chalatą nupirkti savo atžalai, tikriausiai teko išgirsti apie merino vilną. Ši medžiaga pasižymi kokybe, minkštumu, švelnumu, purumu. Merino vilna yra šilta, lengva. Apie tai, kad ji puikiai tinkama chalatams, liudija panaudojimas tokiose srityse kaip apatinis trikotažas. Labai svarbi merino vilnos savybė – joje nesidaugina dulkių erkutės bei kiti nepageidaujami mikroorganizmai. Nupirkus tokį vaikišką chalatą galima džiaugtis, kad mažylio rūbas pasižymi oro pralaidumu ir prisitaikymu prie kūno temperatūros. Negana to, net jei apsivilkus tokį chalatą vaikas kiek suprakaituotų, vilna apsaugos nuo peršalimo galimybės. Visgi tokia situacija (prakaitavimas) labiausiai tikėtina tik tuomet, jei vaikas aprengtas pernelyg šiltai.
Taigi chalatas vaikui yra komfortiškas rūbas, neleidžiantis sušalti bei prisidedantis prie šaltojo metų laiko vakarų jaukumo. Mažylis jausis šiltai ir gales užsiimti savo mėgstama veikla. O jūs žinosite, kad rūpinatės teisingai.


Share.

Leave A Reply